Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

Tagi

Kwalifikacja Wojskowa 2025

W okresie od dnia 19 lutego do dnia 6 marca 2025 r. w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim przy ul. 3 Maja 25 zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2006 roku z terenu powiatu nowomiejskiego.
Mężczyźni, którzy w obecnym roku kalendarzowym kończą 19 lat życia (urodzeni w 2006 roku), zamieszkujący na terenie miasta Nowego Miasta Lubawskiego zobowiązani są stawić przed Powiatową Komisją Lekarską (Powiatowe Centrum Edukacji, ul. 3 Maja 25, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie) w dniach od 20 do 24 lutego 2024 r.
Osoby podlegające stawieniu się do kwalifikacji wojskowej, które po rozpoczęciu kwalifikacji wojskowej na terenie powiatu nowomiejskiego tj. po dniu 19 lutego 2025 r. zamierzają zmienić miejsce pobytu stałego albo pobytu czasowego trwającego ponad 3 miesiące, zobowiązani są stawić się do kwalifikacji wojskowej przed opuszczeniem miejsca dotychczasowego pobytu.
Osoby, które z ważnych przyczyn nie mogą stawić się do kwalifikacji wojskowej w wyznaczonym w wezwaniu terminie oraz osoby niepełnosprawne lub ich opiekunowie prawni proszeni są o kontakt osobisty z pracownikiem merytorycznym Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim w godzinach 7.30 do 15.30 w biurze nr 16 lub kontakt telefoniczny (nr tel. 56 4729624 lub tel. kom. 664748711).

Do kwalifikacji wojskowej w 2025 roku wzywa się:
➢ mężczyzn urodzonych w 2006 r.,
➢ mężczyzn urodzonych w latach 2001 – 2005, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
➢ osoby, które w latach 2023 – 2024:
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przez zakończeniem kwalifikacji wojskowej,
- zostały uznane przez powiatowe komisji lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności, jeżeli w okresie do 24 miesięcy od dnia badania rokują odzyskanie zdolności do służby wojskowej w czasie pokoju przed dniem zakończenia kwalifikacji wojskowej,
➢ kobiety urodzone w latach 1998 – 2006 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej, które nie stawiły się jeszcze do kwalifikacji wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2024/2025 kończą studia na kierunkach lub kończą naukę w zawodach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 60 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny,
➢ osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej oraz osoby o nieuregulowanym stosunku do służby wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 lat życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej i zgłosiły się do kwalifikacji wojskowej.


Załączniki do pobrania


Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Krzysztof Widźgowski

Data wytworzenia:
27 sty 2025

Osoba dodająca informacje

Marcin Zieliński

Data publikacji:
27 sty 2025, godz. 12:43

Osoba aktualizująca informacje

Marzenna Klimek

Data aktualizacji:
27 sty 2025, godz. 12:48